PRAVDA o šťastí: Bez otvorenia srdca láske otca, nemožné!

Vedeli ste o tom, že nie je horčičné zrnko ako HORČIČNÉ? Tak isto nie je šťastie ako ŠŤASTIE! Ak túžite mať viac šťastia, pravda o šťastí je taká, že ho bez lásky otca nenájdete.

Kto už by dnes nechcel žiť šťastný život?
Verím, že v hl´bke svojho srdca túži každý. Niektorí prijmeme každý jeden deň to čo príde. A sme šťastní. Iní hľadáme pravdu o šťastí: skúmame, čo pre nás znamená šťastie…Skúšame rôzne ľuďmi overené recepty šťastia, ktoré majú názvy ako: 7 rád šťastia, 7 tipov šťastného života, ako byť šťastní… Navštevujeme semináre, tréningy, ktoré zaručujú šťastie. Dosiahneme však pravé šťastie v hĺbke svojej duše?

Nebola som výnimkou!
Objavovanie šťastia ma stálo nielen nemálo peňazí, ale i veľa času. Dokonca som o objavovaní šťastia napísala knihu. Dlho som žila v presvedčení, že je všetko správne. Stále som sa vzdelávala, cítila viac emotívneho šťastia. Stretávala sa s ľuďmi, ktorí rozumeli mojím problémom, ochotne počúvali, dokonca akoby rozprávanie o nich vo mne podnecovali. No vždy po určitom čase, som cítila prázdnotu v duši. Niečo dôležité chýbalo. Ale čo?

A tak znova som sa pustila do ďalšieho hľadania, tréningu, či štúdia novej metódy… No, opäť sa vrátil rovnaký pocit. Opäť niečo chýbalo!

Odpoveď je už dnes jasná: LÁSKA!

Kde ju nájsť? Trvalo dlhé roky, kým som pochopila, že ako niť sa mojím životom niesol pocit, že som nemilovaná… Pravda o šťastíStále som nevedela nájsť riešenie, pocitu prázdnoty v duši. Možno to poznáte: ste obklopený veľkým množstvom ľudí, všetkého máte dostatok, no neviete milovať.

V Biblii najčítanejšej knihe sveta je napísaná pravda o šťastí: „Kto nemiluje, nepoznal Boha, lebo Boh je láska.“ /1. Jánov 4:8/

A Boh svoju lásku k nám dokázal. Za mňa, za Teba poslal na smrť svojho jediného syna Ježiša Krista, aby nás vykúpil z dedičného hriechu našich prarodičov Evy a Adama.

Ako milovať svojho nebeského otca?

Až pred 3,5 rokom, keď sa môjho srdca dotkla láska, som pochopila, že moje srdce bolo kamenné! Jednoducho skamenelo hriechom, z ktorého som sa netúžila spovedať. Bola som pyšná! Ako dieťa som hovorila svojmu otcovi: „Veď s Bohom sa môžem porozprávať vo svojej izbe. Nemusím chodiť do kostola.“ A to bola obrovská chyba. Stratila som spojenie s nekonečnou láskou Boha.

Táto láska nie sú len slová a pocity, ale hlavne skutky a schopnosť hovoriť pravdu. Pravá láska pozná námahu i bolesť a vie prijať aj utrpenie. Božie slovo hovorí: „Deti moje, nemilujme len slovom a jazykom, ale i skutkom a pravdou.“ /1. Jánov 3:18/

Ako spojenie s láskou Boha otca oživiť? Milujte svojho vlastného otca. Viem, niekedy je to ťažké a inokedy vieme presne ako si voliť lásku v rodine. Sú to tie zásadné chvíle šťastia, ktoré potrebujú zásadné rozhodnutie. Jedno som urobila dnes: Volím si lásku v rodine, dávam si pauzu.

Láska k nebeskému otcovi má svoje pravidlá
Prvé hovorí: ostaňte zakorenený v Bohu. Nech je vaše srdce čisté, lebo len tak vieme nebeského otca milovať a cítime milovaný. Ako to dosiahnuť? Očisťujte svoje srdce 5 overenými návykmi šťastia. Pripravili sme ich pre vás v e-booku Ako byť šťastný vo vzťahu.

Pravda o šťastí hovorí, že vďaka srdcu naplnenému Božou láskou, s radosťou žijeme podľa tisícročiami overenému návodu na šťastný život – 10 Božích prikázaní.

Aká je vaša pravda o šťastí? Poteší nás každá jedna skúsenosť s objavovaním šťastia. Napíšte nám ich dole do komentárov. Napíšte nám tiež, ak máte otázky. Odpoviem na každú jednu a tiež môžete pomôcť ľuďom, ktorí hľadajú pravdu o šťastí. A ak sa vám tento článok páčil, poteší nás váš like, či zdieľanie. Dáte zmysel našej práci.

P.S.: Páčilo by sa vám, aby vaše srdce bolo naplnené Božou láskou? Získajte e-book zdarma.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.