Ako ďalej alebo čo je najväčšie šťastie?

Odpoveď na otázku: Ako ďalej alebo čo je najväčšie šťastie? som hľadala roky. Nie vedome, ale zakaždým keď som bola šťastná, tak po nejakom čase prišiel smútok, bolesť, utrpenie. Myslela som si, že to nie je správne, predsa tieto emócie nemôžu patriť k šťastiu. Dá sa povedať, že je to pravda na 50%!

Prečo? Patria k láske!
A šťastie je prirodzená súčasť lásky. Ak milujeme sme šťastní, ak milujú nás tiež sme šťastní, ak…. Je toto však pravé šťastie? NIE! Nemôžeme byť úplne šťastní pokiaľ sa nedokážeme darovať! Darovať sa manželovi, deťom, rodičom, iným ľuďom. SEBA darovať sa bez podmienok a bez výhrad.

Nie, nie je to ľahké!
A tiež je to i veľmi ťažké pokiaľ nespoznáme lásku Boha. Jeho milosť sa nedotkne nášho srdca!  A my neodpovieme ako naša nebeská matka Mária: „Pane tu som, nech sa stane Tvoja vôľa!“ A vtedy sa dejú zázraky, Boh nás milostivo učí láske. Láske, ktorá nie je len opätovaná. Tiež i láske, ktorá aj bolí, no napriek tomu milujeme. Sme ochotní znova a znova sa darovávať druhým bez podmienky, čo by sme mali za našu lásku získať.

Dá sa to on-line!
Do určitej miery áno, chvíľu na začiatku cítime záujem, lásku a šťastie! No, potom keď on-line spôsob komunikácie, už nevie ísť hlbšie ku koreňu problému, pocit šťastia a lásky vyprcháva. A možno viac ako predtým sa môžeme cítiť opustení a možno dokonca až zradení.

Nie je to ľahké rozhodnutie!
No, nateraz s písaním i natáčaním videí končím. Dlho som sa pýtala Boha kde ma chce mať. A ukázal mi na rodinu. Rodinu, ktorá bojuje s reálnymi problémami a ťažkosťami. V strese, ktorý žije nevidí riešenia, ktoré by jej priniesli pokoj. A ak, aj článok, či video poukazujú na to ako tento problém riešiť, nedokážu pomôcť rodine, ak jej chýba navrhovanú zmenu urobiť.

Každý máme oblasť, ktorú nevládzeme
A tiež aj oblasť, ktorej nás Boh obdaroval. Dal nám silu pomáhať iným. Vidieť riešenia, ale nielen vidieť, ale pomôcť aj s ich realizáciou. Možno to bude smiešne prirovnanie, ale rodina dnešnej doby so všetkými vecami, ktoré musí riešiť je ako dom. Niektorých viera a odvaha je taká veľká, že sa rozhodnú ho postaviť a starať sa oň sami. A potom sú tí, ktorí pritom potrebujú sprevádzanie, či reálnu pomoc.

Ako ďalej alebo čo je najväčšie šťastie?
Rozhodla som sa zavesiť teraz on-line na kliniec a pomáhať rodinám osobne: sprevádzaním a tiež i konkrétne ako osobná asistentka rodiny. Pomáham s riešením problémov, ktoré rodinu najviac zaťažujú stresom. Čo je to konkrétne záleží od konkrétnej rodiny. U jednej to môže byť starostlivosť o chorého, či zabezpečenie štátnej najekonomickejšej starostlivosti o rodiča, u druhej sociálno-spoločenská starostlivosť o ľudí, ktorí majú najbližších v zahraničí, alebo len starostlivosť o nákupy, vybavovanie na úradoch, či iné činnosti, na ktoré rodina nemá pri svojich pracovných povinnostiach čas.

Čo je najväčšie šťastie?
75 ročný výskum potvrdil, že rodina a vzťahy. Nie však hocijaké, ale vzťahy naplnené láskou. A to v dnešnej dobe nie je jednoduché, pokiaľ uveríme médiám a prijmeme ich nesprávny obraz lásky. Lásku je možné v dnešnej dobe žiť, pokiaľ sa vieme jeden druhému sebadarovať.

P.S.: Túžite takto milovať?

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.