Ako získať pravú lásku vo vzťahu a rodine? 2. sladký liek

Dnes sa dozviete ako získať pravú lásku. Pravá láska je milosť a teraz je správny čas prosiť Boha o milosť, aby v nás láska nevychladla. Ako sa volá 2. sladký liek, ktorý pápež František vo svojom posolstve pre lásku odporúča?  Sledujte!

Povedzme si to hneď na začiatku:  2. sladký liek, ktorý nám pápež František pre lásku v srdci odporúča, je modlitba. Prečo? Pápež František hovorí:  Ak venujeme viac času modlitbe, umožníme nášmu srdcu odhaliť skryté lži, ktorými klameme seba samých, aby sme mohli konečne hľadať útechu v Bohu.

Ako sa modliť a získať pravú lásku? V prvom rade úprimne z celého srdca. Veď modlitba je rozhovor s naším nebeským otcom, s ktorým sa môžeme rozprávať vlastnými slovami, slovami z Biblie alebo predpísanými modlitbami, ktoré nám zoslalo nebo cez blahoslavených alebo svätých.

Osobne mám rada obidva spôsoby modlitby a taktiež aj chvály, spievané modlitby. Je také nádherné spevom chváliť Boha. No, sú situácie ako je aj chladné srdce, v ktorých vďaka predpísanej modlitbe môžeme získať mnoho milostí pre seba i ľudí, na ktorých nám záleží. Ako začať modliť?

Akou modlitbou môžeme získať milosť, aby v nás láska nevychladla, mohli sme opäť milovať?
Riešenie sa ponúka už v samotnom názve modlitby: Ruženec Božieho milosrdenstva, ktorá je známa aj ako Korunka Božieho milosrdenstva:

„Pán Ježiš modlitbu  nadiktoval s. Faustíne v roku 1935 ako modlitbu na uprosenie a zmiernenie Božieho hnevu. Modlitbou obetujeme Bohu Otcu „telo a krv, dušu i božstvo” Ježiša Krista na uprosenie za hriechy svoje, blízkych i celého sveta.“

Darí sa Vám pravou láskou milovať pravou láskou? Inšpirujme sa v komentároch, napíšte. Pre mňa to nie je vždy ľahké, ale na druhej strane krásne.  Každý deň sa učím milovať tých, ktorých  srdcia vychladli vďaka hriechu.  Pomáha mi aj modlitba Korunky Božieho milosrdenstva. Ježiš nám dáva základné prisľúbenie.

Páči sa Ti toto prisľúbenie a máš vo svojej rodine hojnosť lásky? Skvelé, pridaj sa k nám. Modlíme sa každý deň o 3 hod. poobede modlitbu za rodiny, aby získali Božiu milosť a Boh naplnil ich srdcia pravou láskou.

Páčilo sa Vám tento článok: Ako získať pravú lásku? Dajte like! Potešíte ma a dáte zmysel mojej práci. A ak ste tu prvýkrát, prihláste sa do komunity Akadémie šťastia.  Komunity ľudí, ktorým záleží na láskavejšom svete, vďaka láske v rodine.

P.S.: Nie ste pokrstený/á a túžite po pravej láske Agapé? Sledujte, sme pozvaní všetci!

Video z článku:
https://youtu.be/LebzBNbxOhU

Linky z článku:
Ako sa začať modliť
Prihláste sa na odber videí Akadémie šťastia

Doporučené linky:
Dohodnite si konzultáciu už dnes
Chcete vedieť aká je pravá láska?

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.