Ako uveriť v pravú lásku? Zbav sa stresu!

V dnešnej meditácii šťastia sa započúvame do slov o VIERE v syna človeka. Ježiš povedal: „Ty veríš v Syna človeka?“ A ja som vez váhania odpovedala: „Áno, Pane verím.“ Sama som bola prekvapená ako ľahko som odpovedala. V myšlienkach som sa vrátila len o 3,5 roka dozadu kedy som túžila po pravej láske. Ako uveriť v pravú lásku? Zbav sa stresu!

A Boh ma pozval putovať cestou …

… pravej lásky a vnútorného pokoja.  Krôčik po krôčiku som prechádzala vlastnou očistou a niektoré veci bolo náročné prijať. Milujem slobodu a pozvanie k pravej láske cez vieru v rímsko-katolícku cirkev vo mne vyvolávalo pocit väzenia a neskutočného obmedzenia. Táto téma ma v niektorých momentoch úplne rozložila na malé kúsočky. Pýtala som sa: Ako uveriť v pravú lásku? Zbav sa stresu! prišla odpoveď. A objavila som 5 návykov. Jedným z nich je pravidelná meditácia šťastia, Meditácia nad Božím Slovom.


Cítila som sa slabá a bezvýznamná a chvíľu som bojovala s tým, ako to, čo som sa od pátra Damiána pri posvätení svojho bytu dozvedela, prijať a žiť s tým. Stála som opäť na životnej križovatke a musela som sa rozhodnúť: Ísť cestou ŠŤASTIA smerom viery alebo ďalšej metódy osobného či duchovného rozvoja, ktorými som mnohými už prešla?

Výsledok cesty poznávania metód bol po určitom čase zakaždým rovnaký

Vždy som sa dostala do určitého bodu šťastia, no vždy ešte niečo dôležité chýbalo. Uvedomila som si to až po rokoch objavovania, rozoberania a skladania sa cez rôzne metódy. Stále som však nevedela, čo mi chýba. Pôvodný zámer, aby mi metódy pomohli zlepšiť svoj život, zatiaľ ostal bez výsledkov, i keď… Na druhej strane musím uznať, že tieto metódy mi pomohli stať sa k sebe i k iným na 100% úprimnou. Nehrať pred sebou žiadne divadlo, či už čo sa týka pocitov či myšlienok. A veľký dar prišiel v podobe techniky prijatia.

Prijatie sa stalo aj súčasťou cesty objavovania sily viery v mojom živote. V jednom momente po neskutočnej búrke vo svojom vnútri, s množstvom pochybností a obviňovania cirkvi, farárov a celého toho aparátu, ktorý sa mi snaží hovoriť, ako mám žiť, a sám tak nežije, som si uvedomila…  Viera nie je o obviňovaní ľudí z cirkvi bez poznania. Veď tak nebudem o nič lepšia než oni. Tadiaľto cesta nevedie…

Ako uveriť v pravú lásku? Zbav sa stresu! A objavila som 5 spôsobov

Rozhodla som sa pre cestu viery. Po mnohých ťažkých chvíľach, v ktorých som si predstavovala, či dokážem žiť do konca života sama. To môže to byť jeden z výsledkov cesty, o ktorej som sa rozhodovala v prípade, že cirkev neanuluje moje manželstvo. Práve v tom období som sa dočítala, ako dvaja ľudia žijú v súlade s Ježišovým učením. Civilne sú zosobášení, ale žijú spolu ako brat a sestra. Hovorím si, aj toto je možnosť, lebo úprimne túžim mať po svojom boku manžela, s ktorým môžem zdieľať svoj život.

Našťastie som rok a pol pred touto udalosťou zažívala lásku, ktorú volám „Božia láska“. Napísal mi neznámy muž a chcel spolupracovať… otvoril však moje srdce láske. Nepýtal sa na nič a ja som zrazu milovala. No on túto lásku necítil a neopätoval. Cítila som najprv bolesť. A potom som v sebe objavila otázku: Čo s toľkou láskou? Mám od neho utiecť, tváriť sa, že láska neexistuje, či túto situáciu premeniť na niečo hodnotné? Ako vždy sa mi zámer „HODNOTY“ opäť oplatil a za bolesťou som našla pravú lásku, lásku Boha.

Úplne prirodzene, krôčik po krôčiku, som skúmala opäť môj vzťah s Bohom. Verila som v Boha už dlhé roky, aj som sa s ním v duchu rozprávala. Brala som však len to krásne od Boha, že je tu pre mňa a má mi pomáhať pri napĺňaní mojich túžob a snov.  Vôbec ma nezaujímalo, čo potrebuje on, ako mu mám pomáhať. A tak pri hľadaní odpovede na otázku: Ako uveriť v pravú lásku?

Dostala som odpoveď: Zbav sa stresu! 

A objavila som 5 návykov ako sa zbaviť stresu. Ktoré to sú? Jeden z návykov je pravidelná meditácia šťastia, Meditácia nad Božím slovom. Ktoré sú, tie ďalšie? Dozvieš sa už čoskoro. Stačí, keď nám necháš svoje meno a email a dozvieš sa o článku ako prvý.

Linky v článku:
https://www.youtube.com/watch?v=1d0Wr_31YLw
Zbav sa stresu z vyhorenia– video a Ebook ZDARMA

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.