Ako milovať pravou láskou a byť šťastný? 3 sladké lieky

Ako milovať pravou láskou a byť šťastný? Posolstvo Svätého Otca Františka na pôstne obdobie nám ponúka 3 sladké lieky. Ktoré to sú?

Prečo chladne v našich srdciach láska? Prestávame milovať svojho partnera a svet vidíme aj vďaka správam z televízie a internetu ako miesto nešťastia, neprávosti, zabíjania, či iného zla.

Jednou z odpovedí je aj veta z najčítanejšej knihy sveta Biblie, ktorou sa nechal inšpirovať Pápež František v posolstve na Pôstne obdobie 2018: „A pretože sa rozmnoží neprávosť, v mnohých vychladne láska.“ /Evanjelium podľa Matúša 24, 12/  

Dlho som sa nad témou vychladnutých sŕdc zamýšľala a hľadala som odpoveď na otázku: Prečo moje srdce skamenelo a necíti lásku? Dôvody, ktoré som objavila som zozbierala vo videu z minulého týždňa. Ako milovať pravou láskou a byť šťastný?

Ako milovať pravou láskou a byť šťastný?

Pápež František nielenže si kladie ďalšie otázky, ale dáva i návod: Cirkev, naša matka a učiteľka
nám v tomto pôstnom čase spolu s niekedy trpkou medicínou pravdy ponúka aj sladký liek: modlitby, dávania almužny a pokánia. Túžite objaviť pravdu v tomto pôstnom období?

Odpovedali ste áno, skvelé! Už túto stredu začína 40 dňové pôstne obdobie. Je úžasnou príležitosťou zažiť milosrdný dotyk Božej lásky, ktorý premieňa každé chladné srdce na srdce schopné milovať pravou láskou Agapé svojho partnera, deti, rodinu, priateľov, kolegov i neznámych. Dnes začneme sladkým liekom pokánia. Ako na to?

Túžiš aj Ty no nemáš na pôst silu? To sa stáva vtedy, ak nám chýba pravá túžba srdca. Túžiš po niečom inom ako po pravej láske Agapé? Obetuj svoj pôst za svoju túžbu srdca.

Páčilo sa Vám dnešné video? Dajte like! Potešíte ma a dáte zmysel mojej práci. A ak ste tu prvýkrát, či záleží vám na láske v rodinách, pridajte sa do komunity Akadémie šťastia.  Komunity ľudí, ktorým záleží na láskavejšom svete.

Ako milovať pravou láskou Agapé, ak nie ste pokrstený/á? Pápež František pozýva všetkých mužov a ženy dobrej vôle, ktorí sú otvorení počúvať Boha. Spojte sa s nami, aby sme spoločne vzývali Boha, spoločne sa postili a spoločne sme darovali, čo môžeme na pomoc bratom a sestrám! A spolu sme vytvárali láskavejší svet.

Videá z článku:
https://youtu.be/dHEyAUkd8Y4
https://youtu.be/MpyJyXBvRHU

Linky z článku:
Ako zmeniť návyky sledovania televízie a internetu 
Prihláste sa na odber videí Akadémie šťastia

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.